vajinismus tedavisi ankara kitapları

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken müşterek problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin birleşik tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini dahi tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, psikolojik kökenli sadece cinsî işlev bozukluğudur. Kadın seksüel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada ancak duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok saf sebebi olduğuna, fakat altta yatan ruhsal sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel münasebet sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta kadem parmaklarına miktarda yaygın eş şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel ilişki ile alakalı yerleşmiş kimi negatif düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok birleşik ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya yol açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi müşterek süje olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin uşak konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle bir jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu hakkında müteaddit referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir tek mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu maddeye sarhoş olmak amacıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret uygun görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. erdenlik zarının kutsi olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin tek tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok stratejik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla ziyade acı çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler maksadıyla olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ buraya tıklayın TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, münasebet ve evlilik problemleri, eşe kat duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tam gelmek neredeyse birçok ruhsal sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara kitapları”

Leave a Reply

Gravatar